Fundusze Europejskie

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Zrozumiałem

COOKIES

1. W związku z udostępnianiem zawartości serwisów internetowych strona www.forex-akademia.pl stosuje tzw. cookies, tj. informacje zapisywane przez serwery na urządzeniu końcowym użytkownika, które serwery mogą odczytać przy każdorazowym połączeniu się z tego urządzenia końcowego, może także używać innych technologii o funkcjach podobnych lub tożsamych z cookies. W niniejszym dokumencie, informacje dotyczące cookies mają zastosowanie również do innych podobnych technologii stosowanych w ramach naszych serwisów internetowych. Pliki cookies (tzw. „ciasteczka”) stanowią dane informatyczne, w szczególności pliki tekstowe, które przechowywane są w urządzeniu końcowym użytkownika serwisu internetowego. Cookies zazwyczaj zawierają nazwę domeny serwisu internetowego, z którego pochodzą, czas przechowywania ich na urządzeniu końcowym oraz unikalny numer.

2. Pliki cookies wykorzystywane są w celu:

a) dostosowania zawartości stron serwisów internetowych do preferencji użytkownika oraz optymalizacji korzystania ze stron internetowych; w szczególności pliki te pozwalają rozpoznać urządzenie użytkownika serwisu internetowego i odpowiednio wyświetlić stronę internetową, dostosowaną do jego indywidualnych potrzeb,

b) tworzenia statystyk, które pomagają zrozumieć, w jaki sposób użytkownicy serwisu korzystają ze stron internetowych, co umożliwia ulepszanie ich struktury i zawartości,

c) utrzymania sesji użytkownika serwisu internetowego (po zalogowaniu), dzięki której użytkownik nie musi na każdej podstronie serwisu ponownie wpisywać loginu i hasła,

d) dostarczania użytkownikom treści reklamowych bardziej dostosowanych do ich zainteresowań.

3. W ramach naszych serwisów internetowych możemy stosować następujące rodzaje plików cookies:

a) „niezbędne” pliki cookies, umożliwiające korzystanie z usług dostępnych w ramach serwisu internetowego, np. uwierzytelniające pliki cookies wykorzystywane do usług wymagających uwierzytelniania w ramach serwisu,

b) pliki cookies służące do zapewnienia bezpieczeństwa, np. wykorzystywane do wykrywania nadużyć w zakresie uwierzytelniania w ramach serwisu,

c) pliki cookies, umożliwiające zbieranie informacji o sposobie korzystania ze stron internetowych serwisu,

d) „funkcjonalne” pliki cookies, umożliwiające „zapamiętanie” wybranych przez użytkownika ustawień i personalizację interfejsu użytkownika, np. w zakresie wybranego języka lub regionu, z którego pochodzi użytkownik, rozmiaru czcionki, wyglądu strony internetowej itp.,

e) „reklamowe” pliki cookies, umożliwiające dostarczanie użytkownikom treści reklamowych bardziej dostosowanych do ich zainteresowań.

4. W wielu przypadkach oprogramowanie służące do przeglądania stron internetowych (przeglądarka internetowa) domyślnie dopuszcza przechowywanie plików cookies w urządzeniu końcowym użytkownika. Użytkownicy serwisu mogą dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących plików cookies. Ustawienia te mogą zostać zmienione w szczególności w taki sposób, aby blokować automatyczną obsługę plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej bądź informować o ich każdorazowym zamieszczeniu w urządzeniu użytkownika serwisu internetowego. Szczegółowe informacje o możliwości i sposobach obsługi plików cookies dostępne są w ustawieniach oprogramowania (przeglądarki internetowej). Niedokonanie zmiany ustawień w zakresie cookies oznacza, że będą one zamieszczone w urządzeniu końcowym użytkownika, a tym samym będziemy przechowywać informacje w urządzeniu końcowym użytkownika i uzyskiwać dostęp do tych informacji.

5. Wyłączenie stosowania cookies może spowodować utrudnienia korzystanie z niektórych usług w ramach naszych serwisów internetowych, w szczególności wymagających logowania. Wyłączenie opcji przyjmowania cookies nie powoduje natomiast braku możliwości czytania lub oglądania treści zamieszczanych w serwisie internetowym jaki jest niniejszy Blog z zastrzeżeniem tych, do których dostęp wymaga logowania.

6. Pliki cookies mogą być zamieszczane w urządzeniu końcowym użytkownika serwisu internetowego, a następnie wykorzystywane przez współpracujących z Blogiem reklamodawców, przez firmy badawcze oraz dostawców aplikacji multimedialnych.

Ogłoszenia grupowe

Zamierzenia wychowawczo - dydaktyczne dla gr. V Muchomorki  na wrzesień 2020


Dziecko:

 • formułuje dłuższe, wielozdaniowe wypowiedzi ,
 • stosuje poprawnie formy fleksyjne odmieniających się części mowy ,
 • wykonuje chętnie dowolne i tematyczne prace plastyczne ,
 • potrafi współdziałać w czasie zabawy ,
 • szanuje emocje swoje i innych osób ,
 • porównuje kształty ,
 • potrafi omówić wygląd przedmiotów ,
 • dostrzega różnice i podobieństwa w przedmiotach ,
 • swobodnie wypowiada się na różna tematy ,
 • dzieli słowa na sylaby i zdania na wyrazy ,
 • umie pracować w zespole,
 • rozróżnia kierunki ,
 • odczytuje globalnie znane wyrazy w powiązaniu z przedmiotami i obrazkami,
 • rozpoznaje obraz graficzny swojego imienia ,
 • potrafi nazwać pierwszą literę swojego imienia,
 • rysuje poprawnie znaki graficzne,  
 • zna prawa i obowiązki dziecka ,
 • zna schemat ciała,
 • zna literkę a , A,
 • wyodrębnia głoski w słowie (w nagłosie i wygłosie)
 •  liczy na miarę swoich możliwości i podaje poprawnie liczbę przedmiotów ,
 • posługuje się liczebnikami głównymi i porządkowymi ,
 • jest samodzielne w ubieraniu i rozbieraniu się (sznuruje buty, wiążąc kokardkę, zasuwa suwak),
 • rozpoznaje i nazywa poszczególne pory roku, dostrzega ich cykliczność ,
 •  zna cyfrę 1,
 • rozwija wyobraźnię przestrzenną ,
 • zna cyfrę 1 ,
 • ustala położenie przedmiotów w przestrzeni ,
 • układa przedmioty w grupy.


PIOSENKA : „TRAMPOLINA”


Trampolina, trampolina!
Od niej wszystko się zaczyna!                                                           
Hop! do góry na wyprawę!                                                      
 Po naukę i zabawę!       
 Trampolina, trampolina!
  Skaczą nogi i czupryna!                 
Hop! wysoko aż do nieba!
 Tego właśnie nam potrzeba!


WIERSZ: „PRZYJACIEL” – Maciejka Mazan


Do czego jest przyjaciel?
Jak to? Do wszystkiego!
Do bawienia się w piłkę
albo w chowanego,
do fikania koziołków,
biegania, chodzenia,
do siedzenia, leżenia
i nic nierobienia.
Przyjaciel przyjacielem
jest właśnie dlatego,
że z nim jest mi wesoło,
a smutno bez niego.