Fundusze Europejskie

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Zrozumiałem

COOKIES

1. W związku z udostępnianiem zawartości serwisów internetowych strona www.forex-akademia.pl stosuje tzw. cookies, tj. informacje zapisywane przez serwery na urządzeniu końcowym użytkownika, które serwery mogą odczytać przy każdorazowym połączeniu się z tego urządzenia końcowego, może także używać innych technologii o funkcjach podobnych lub tożsamych z cookies. W niniejszym dokumencie, informacje dotyczące cookies mają zastosowanie również do innych podobnych technologii stosowanych w ramach naszych serwisów internetowych. Pliki cookies (tzw. „ciasteczka”) stanowią dane informatyczne, w szczególności pliki tekstowe, które przechowywane są w urządzeniu końcowym użytkownika serwisu internetowego. Cookies zazwyczaj zawierają nazwę domeny serwisu internetowego, z którego pochodzą, czas przechowywania ich na urządzeniu końcowym oraz unikalny numer.

2. Pliki cookies wykorzystywane są w celu:

a) dostosowania zawartości stron serwisów internetowych do preferencji użytkownika oraz optymalizacji korzystania ze stron internetowych; w szczególności pliki te pozwalają rozpoznać urządzenie użytkownika serwisu internetowego i odpowiednio wyświetlić stronę internetową, dostosowaną do jego indywidualnych potrzeb,

b) tworzenia statystyk, które pomagają zrozumieć, w jaki sposób użytkownicy serwisu korzystają ze stron internetowych, co umożliwia ulepszanie ich struktury i zawartości,

c) utrzymania sesji użytkownika serwisu internetowego (po zalogowaniu), dzięki której użytkownik nie musi na każdej podstronie serwisu ponownie wpisywać loginu i hasła,

d) dostarczania użytkownikom treści reklamowych bardziej dostosowanych do ich zainteresowań.

3. W ramach naszych serwisów internetowych możemy stosować następujące rodzaje plików cookies:

a) „niezbędne” pliki cookies, umożliwiające korzystanie z usług dostępnych w ramach serwisu internetowego, np. uwierzytelniające pliki cookies wykorzystywane do usług wymagających uwierzytelniania w ramach serwisu,

b) pliki cookies służące do zapewnienia bezpieczeństwa, np. wykorzystywane do wykrywania nadużyć w zakresie uwierzytelniania w ramach serwisu,

c) pliki cookies, umożliwiające zbieranie informacji o sposobie korzystania ze stron internetowych serwisu,

d) „funkcjonalne” pliki cookies, umożliwiające „zapamiętanie” wybranych przez użytkownika ustawień i personalizację interfejsu użytkownika, np. w zakresie wybranego języka lub regionu, z którego pochodzi użytkownik, rozmiaru czcionki, wyglądu strony internetowej itp.,

e) „reklamowe” pliki cookies, umożliwiające dostarczanie użytkownikom treści reklamowych bardziej dostosowanych do ich zainteresowań.

4. W wielu przypadkach oprogramowanie służące do przeglądania stron internetowych (przeglądarka internetowa) domyślnie dopuszcza przechowywanie plików cookies w urządzeniu końcowym użytkownika. Użytkownicy serwisu mogą dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących plików cookies. Ustawienia te mogą zostać zmienione w szczególności w taki sposób, aby blokować automatyczną obsługę plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej bądź informować o ich każdorazowym zamieszczeniu w urządzeniu użytkownika serwisu internetowego. Szczegółowe informacje o możliwości i sposobach obsługi plików cookies dostępne są w ustawieniach oprogramowania (przeglądarki internetowej). Niedokonanie zmiany ustawień w zakresie cookies oznacza, że będą one zamieszczone w urządzeniu końcowym użytkownika, a tym samym będziemy przechowywać informacje w urządzeniu końcowym użytkownika i uzyskiwać dostęp do tych informacji.

5. Wyłączenie stosowania cookies może spowodować utrudnienia korzystanie z niektórych usług w ramach naszych serwisów internetowych, w szczególności wymagających logowania. Wyłączenie opcji przyjmowania cookies nie powoduje natomiast braku możliwości czytania lub oglądania treści zamieszczanych w serwisie internetowym jaki jest niniejszy Blog z zastrzeżeniem tych, do których dostęp wymaga logowania.

6. Pliki cookies mogą być zamieszczane w urządzeniu końcowym użytkownika serwisu internetowego, a następnie wykorzystywane przez współpracujących z Blogiem reklamodawców, przez firmy badawcze oraz dostawców aplikacji multimedialnych.

Ogłoszenia grupowe

Zamierzenia wychowawczo – dydaktyczne dla gr. IV WRZESIEŃ 2020


• Rozwijanie umiejętności logicznego myślenia .
• Poznawanie różnych technik plastycznych .
• Wzbogacanie wiedzy na temat własnego przedszkola .
• Rozpoznawanie figur geometrycznych, ustalenie na poziomie intuicji, czym jest kwadrat i dostrzeganie jego cech .
• Różnicowanie dźwięków od najgłośniejszego do najcichszego .
• Kształtowanie nawyku bezpiecznego poruszania się po przedszkolu .
• Wdrażanie do uważnego słuchania i wypowiadania się .
• Utrwalanie wyglądu koła .
• Wdrażanie do samodzielnego projektowania pracy .
• Rozumienie znaczenia pojęcia pora roku i utrwalanie nazw pór roku .
• Posługiwanie się określeniami: wiosną, latem, jesienią, zimą.
• Rozwijanie myślenia przyczynowo-skutkowego .
• Rozwijanie percepcji wzrokowej i kształtowanie orientacji przestrzennej .
• Rozbudzanie zainteresowań światem podwodnym .
• Poznawanie niektórych zwierząt zamieszkujących morza i oceany .
• Rozwijanie wyobraźni i słownictwa .
• Rozwijanie umiejętności plastyczno-technicznych .
• Doskonalenie umiejętności liczenia .
• Kształtowanie umiejętności pracy w zespole .
• Zwrócenie uwagi na zmiany zachodzące w przyrodzie.
• Rozpoznawanie i nazywanie wybranych gatunków warzyw i owoców .
• Porównywanie kształtu i wielkości owoców.
• Uwrażliwianie zmysłów: smaku, wzroku, węchu, dotyku .
• Wdrażanie do zdrowego odżywiania się .
• Motywowanie do logicznego myślenia .
• Budzenie zainteresowania czytaniem.
•Akceptuje ustalone zasady .
•Nawiązuje kontakty z rówieśnikami .
•Poprawnie posługuje się własnym imieniem .
•Posługuje się określeniami położenia: na prawo, na lewo .
•Ubiera się przed wyjściem na dwór .


WIERSZ

„Cztery Pory Roku” T. Massalska

Raz spotkały się u krawca Cztery Pory Roku .
Każda chce mieć modną suknię i wiele uroku .
Wiosna pragnie uszyć sobie zwiewną suknię w kwiatki .
Roześmiała się perliście – Stokrotki i bratki!
Lato z werwą zakrzyknęło: – A moja sukienka
Ma być jasna, prosta, lniana i miękka!
Jesień prosi przez godzinę, aby jej utkano
z wrzosów, rosy, mgieł porannych suknię niesłychaną .
Zima, patrząc na to chłodno, tak się odezwała:
 – Panie krawcu! Czy gotowa suknia biała?
Proszę jeszcze ją ozdobić brylantami lodu
 i przyprószyć lekko szronem tu, z samego przodu .
 Krawiec miło się uśmiechnął do czterech pór roku:
– Każda suknia będzie piękna w nadchodzącym roku .


PIOSENKA

„Mydło Lubi Zabawę” Fasolki
Autorzy utworu: Krzysztof Marzec / Ewa Chotomska


Mydło lubi zabawę w chowanego pod wodą
Każda taka zabawa jest wspaniałą przygodą
Kiedy dobry ma humor to zamienia się w pianę
A jak znajdzie gdzieś słomkę, puszcza bańki mydlane.
Mydło wszystko umyje, nawet uszy i szyję
Mydło, mydło pachnące jak kwiatki na łące
Mydło lubi kąpiele, kiedy woda gorąca
Skacząc z ręki do ręki, złapie czasem zająca
Lubi bawić się w berka, z gąbką chętnie gra w klasy
I do wspólnej zabawy wciąga wszystkie brudasy.