Fundusze Europejskie

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Zrozumiałem

COOKIES

1. W związku z udostępnianiem zawartości serwisów internetowych strona www.forex-akademia.pl stosuje tzw. cookies, tj. informacje zapisywane przez serwery na urządzeniu końcowym użytkownika, które serwery mogą odczytać przy każdorazowym połączeniu się z tego urządzenia końcowego, może także używać innych technologii o funkcjach podobnych lub tożsamych z cookies. W niniejszym dokumencie, informacje dotyczące cookies mają zastosowanie również do innych podobnych technologii stosowanych w ramach naszych serwisów internetowych. Pliki cookies (tzw. „ciasteczka”) stanowią dane informatyczne, w szczególności pliki tekstowe, które przechowywane są w urządzeniu końcowym użytkownika serwisu internetowego. Cookies zazwyczaj zawierają nazwę domeny serwisu internetowego, z którego pochodzą, czas przechowywania ich na urządzeniu końcowym oraz unikalny numer.

2. Pliki cookies wykorzystywane są w celu:

a) dostosowania zawartości stron serwisów internetowych do preferencji użytkownika oraz optymalizacji korzystania ze stron internetowych; w szczególności pliki te pozwalają rozpoznać urządzenie użytkownika serwisu internetowego i odpowiednio wyświetlić stronę internetową, dostosowaną do jego indywidualnych potrzeb,

b) tworzenia statystyk, które pomagają zrozumieć, w jaki sposób użytkownicy serwisu korzystają ze stron internetowych, co umożliwia ulepszanie ich struktury i zawartości,

c) utrzymania sesji użytkownika serwisu internetowego (po zalogowaniu), dzięki której użytkownik nie musi na każdej podstronie serwisu ponownie wpisywać loginu i hasła,

d) dostarczania użytkownikom treści reklamowych bardziej dostosowanych do ich zainteresowań.

3. W ramach naszych serwisów internetowych możemy stosować następujące rodzaje plików cookies:

a) „niezbędne” pliki cookies, umożliwiające korzystanie z usług dostępnych w ramach serwisu internetowego, np. uwierzytelniające pliki cookies wykorzystywane do usług wymagających uwierzytelniania w ramach serwisu,

b) pliki cookies służące do zapewnienia bezpieczeństwa, np. wykorzystywane do wykrywania nadużyć w zakresie uwierzytelniania w ramach serwisu,

c) pliki cookies, umożliwiające zbieranie informacji o sposobie korzystania ze stron internetowych serwisu,

d) „funkcjonalne” pliki cookies, umożliwiające „zapamiętanie” wybranych przez użytkownika ustawień i personalizację interfejsu użytkownika, np. w zakresie wybranego języka lub regionu, z którego pochodzi użytkownik, rozmiaru czcionki, wyglądu strony internetowej itp.,

e) „reklamowe” pliki cookies, umożliwiające dostarczanie użytkownikom treści reklamowych bardziej dostosowanych do ich zainteresowań.

4. W wielu przypadkach oprogramowanie służące do przeglądania stron internetowych (przeglądarka internetowa) domyślnie dopuszcza przechowywanie plików cookies w urządzeniu końcowym użytkownika. Użytkownicy serwisu mogą dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących plików cookies. Ustawienia te mogą zostać zmienione w szczególności w taki sposób, aby blokować automatyczną obsługę plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej bądź informować o ich każdorazowym zamieszczeniu w urządzeniu użytkownika serwisu internetowego. Szczegółowe informacje o możliwości i sposobach obsługi plików cookies dostępne są w ustawieniach oprogramowania (przeglądarki internetowej). Niedokonanie zmiany ustawień w zakresie cookies oznacza, że będą one zamieszczone w urządzeniu końcowym użytkownika, a tym samym będziemy przechowywać informacje w urządzeniu końcowym użytkownika i uzyskiwać dostęp do tych informacji.

5. Wyłączenie stosowania cookies może spowodować utrudnienia korzystanie z niektórych usług w ramach naszych serwisów internetowych, w szczególności wymagających logowania. Wyłączenie opcji przyjmowania cookies nie powoduje natomiast braku możliwości czytania lub oglądania treści zamieszczanych w serwisie internetowym jaki jest niniejszy Blog z zastrzeżeniem tych, do których dostęp wymaga logowania.

6. Pliki cookies mogą być zamieszczane w urządzeniu końcowym użytkownika serwisu internetowego, a następnie wykorzystywane przez współpracujących z Blogiem reklamodawców, przez firmy badawcze oraz dostawców aplikacji multimedialnych.

Ogłoszenia grupowe

 Zamierzenia wychowawczo-dydaktyczne na miesiąc wrzesień 2020 r. dla grupy III

1. Dostrzeganie korzyści płynących z pobytu w przedszkolu i posiadania przyjaciół; kształtowanie postawy przyjacielskiej.
2. Wyrabianie koordynacji wzrokowo-ruchowo-słuchowej.
3. Tworzenie warunków do poszerzania doświadczeń matematycznych; kształtowanie umiejętności klasyfikowania przedmiotów według jednej cechy; motywowanie do samodzielnego manipulowania przedmiotami.
4. Kształtowanie słuchu muzycznego, wyrabianie pamięci, rozwijanie umiejętności wokalnych.
5. Rozwijanie sprawności manualnej i spostrzegawczości wzrokowej.
6. Rozwijanie umiejętności komunikacyjnych u dzieci.
7. Poznanie znaczenia odwagi i dzielności jako ważnych wartości; kształtowanie pojęcia odwaga.
8. Poznanie zawodów ważnych społecznie (policjant, lekarz, strażak).
9. Poznanie wyglądu i znaczenia wybranych znaków drogowych; wyrabianie nawyku uważnego przechodzenia na drugą stronę ulicy i poruszania się podczas spacerów.
10. Rozwijanie umiejętności rozpoznawania figur geometrycznych i podawania ich nazw.
11. Poznanie sposobu barwienia wody za pomocą bibuły; rozwijanie wyobraźni; motywowanie do samodzielnego wykonania pracy plastycznej od początku do końca.

Piosenka „Ślimak“
sł. i muz. Maria Zofia Tomaszewska

Piękne, wapienne domki
ślimaki na plecach mają,
w różnych bywają kształtach
dzieciom się podobają.

Ref.: Muszle, muszelki muszle, muszelki. // (x 2)

Do przodu, wolno się poruszają
i jedną nogę do tego mają.

Piosenka „Skaczemy“
sł. Agnieszka Galica, muz. Tadeusz Pabisiak

Skacze kózka po polu,
skaczą dzieci w przedszkolu,
hop, hop, hop, la, la,
tak jak kózka skaczę ja!
Hop, hop, hop, la, la,
tak jak kózka skaczę ja!
Skacze zając po łące,
skaczą dzieci z zającem,
hop, hop, hop, la, la,
tak jak zając skaczę ja!
Hop, hop, hop, la, la,
tak jak zając skaczę ja!
Jak zające i kózki,
skaczą moje dwie nóżki,
hop, hop, hop, la, la,
jak wysoko skaczę ja!
Hop, hop, hop, la, la,
jak wysoko skaczę ja!

Wiersz „Sygnalizator“
Urszula Kamińska

Myślę, że go dobrze znasz.
Przy ulicach trzyma straż.
Migające światła ma,
nieraz trzy, a nieraz dwa.
Nimi ruchem wciąż kieruje.
Autom, pieszym nakazuje,
kto iść może albo jechać,
a kto musi jeszcze czekać.
Dla tych, którzy idą pieszo
światła dwa na zmianę świecą.
Gdy do pasów dojdziesz już,
na sygnalizator spójrz!
Jeśli światło jest zielone,
możesz przejść na drugą stronę.
Lecz gdy zmieni się w czerwone,
przejście jest już zabronione.
Gdy pojazdem ktoś kieruje,
aż trzy światła obserwuje.
Na zielonym jedzie sobie,
ale gdy się żółte zrobi,
już hamuje i przystaje,
bo to światło sygnał daje,
że czerwone wnet zabłyśnie –
– zakaz jazdy! Oczywiście.