Fundusze Europejskie

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Zrozumiałem

COOKIES

1. W związku z udostępnianiem zawartości serwisów internetowych strona www.forex-akademia.pl stosuje tzw. cookies, tj. informacje zapisywane przez serwery na urządzeniu końcowym użytkownika, które serwery mogą odczytać przy każdorazowym połączeniu się z tego urządzenia końcowego, może także używać innych technologii o funkcjach podobnych lub tożsamych z cookies. W niniejszym dokumencie, informacje dotyczące cookies mają zastosowanie również do innych podobnych technologii stosowanych w ramach naszych serwisów internetowych. Pliki cookies (tzw. „ciasteczka”) stanowią dane informatyczne, w szczególności pliki tekstowe, które przechowywane są w urządzeniu końcowym użytkownika serwisu internetowego. Cookies zazwyczaj zawierają nazwę domeny serwisu internetowego, z którego pochodzą, czas przechowywania ich na urządzeniu końcowym oraz unikalny numer.

2. Pliki cookies wykorzystywane są w celu:

a) dostosowania zawartości stron serwisów internetowych do preferencji użytkownika oraz optymalizacji korzystania ze stron internetowych; w szczególności pliki te pozwalają rozpoznać urządzenie użytkownika serwisu internetowego i odpowiednio wyświetlić stronę internetową, dostosowaną do jego indywidualnych potrzeb,

b) tworzenia statystyk, które pomagają zrozumieć, w jaki sposób użytkownicy serwisu korzystają ze stron internetowych, co umożliwia ulepszanie ich struktury i zawartości,

c) utrzymania sesji użytkownika serwisu internetowego (po zalogowaniu), dzięki której użytkownik nie musi na każdej podstronie serwisu ponownie wpisywać loginu i hasła,

d) dostarczania użytkownikom treści reklamowych bardziej dostosowanych do ich zainteresowań.

3. W ramach naszych serwisów internetowych możemy stosować następujące rodzaje plików cookies:

a) „niezbędne” pliki cookies, umożliwiające korzystanie z usług dostępnych w ramach serwisu internetowego, np. uwierzytelniające pliki cookies wykorzystywane do usług wymagających uwierzytelniania w ramach serwisu,

b) pliki cookies służące do zapewnienia bezpieczeństwa, np. wykorzystywane do wykrywania nadużyć w zakresie uwierzytelniania w ramach serwisu,

c) pliki cookies, umożliwiające zbieranie informacji o sposobie korzystania ze stron internetowych serwisu,

d) „funkcjonalne” pliki cookies, umożliwiające „zapamiętanie” wybranych przez użytkownika ustawień i personalizację interfejsu użytkownika, np. w zakresie wybranego języka lub regionu, z którego pochodzi użytkownik, rozmiaru czcionki, wyglądu strony internetowej itp.,

e) „reklamowe” pliki cookies, umożliwiające dostarczanie użytkownikom treści reklamowych bardziej dostosowanych do ich zainteresowań.

4. W wielu przypadkach oprogramowanie służące do przeglądania stron internetowych (przeglądarka internetowa) domyślnie dopuszcza przechowywanie plików cookies w urządzeniu końcowym użytkownika. Użytkownicy serwisu mogą dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących plików cookies. Ustawienia te mogą zostać zmienione w szczególności w taki sposób, aby blokować automatyczną obsługę plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej bądź informować o ich każdorazowym zamieszczeniu w urządzeniu użytkownika serwisu internetowego. Szczegółowe informacje o możliwości i sposobach obsługi plików cookies dostępne są w ustawieniach oprogramowania (przeglądarki internetowej). Niedokonanie zmiany ustawień w zakresie cookies oznacza, że będą one zamieszczone w urządzeniu końcowym użytkownika, a tym samym będziemy przechowywać informacje w urządzeniu końcowym użytkownika i uzyskiwać dostęp do tych informacji.

5. Wyłączenie stosowania cookies może spowodować utrudnienia korzystanie z niektórych usług w ramach naszych serwisów internetowych, w szczególności wymagających logowania. Wyłączenie opcji przyjmowania cookies nie powoduje natomiast braku możliwości czytania lub oglądania treści zamieszczanych w serwisie internetowym jaki jest niniejszy Blog z zastrzeżeniem tych, do których dostęp wymaga logowania.

6. Pliki cookies mogą być zamieszczane w urządzeniu końcowym użytkownika serwisu internetowego, a następnie wykorzystywane przez współpracujących z Blogiem reklamodawców, przez firmy badawcze oraz dostawców aplikacji multimedialnych.

Ogłoszenia grupowe

 Zamierzenia wychowawczo – dydaktyczne dla gr. III na kwiecień 2020.

Dziecko:

 1. Kształtuje umiejętności uważnego słuchania opowiadania dotyczącego przygotowań do Wielkanocy i wypowiada się na jego temat.
 2. Kształtuje umiejętności współdziałania.
 3. Doskonali umiejętności manualne.
 4. Kształtuje poczucie rytmu, wyobraźni muzycznej i ekspresji ruchowej.
 5. Kształci umiejętności analizy i syntezy sylabowej.
 6. Utrwala  nazwy  tradycyjnych potraw świątecznych.
 7. Rozwija umiejętności składania życzeń.
 8. Doskonali sprawność manualną podczas ozdabiania jaj.
 9. Wzmacnia więzi społeczne w grupie rówieśników i w gronie rodzinnym.
 10. Rozwija umiejętności tworzenia i przeliczania zbiorów.
 11. Poznaje etapy powstawania chleba.
 12. Rozwija wyobraźnię w zabawach konstrukcyjnych.
 13. Rozwija umiejętność orientowania się w przestrzeni i w schemacie własnego ciała.
 14. Wzbogaca wiedzę i słownictwo na temat Ziemi.
 15. Kształtuje umiejętność odczytywania instrukcji obrazkowej.
 16. Rozwija poczucie odpowiedzialności za czystość Ziemi.
 17. Poznaje sposoby wykorzystania prądu.
 18. Kształtuje świadomość ekologiczną.
 19. Kształtuje umiejętność wypowiadania się na temat ulubionej książki.
 20. Kształtuje umiejętności łączenia przyczyny ze skutkiem.
 21. Rozwija kreatywność przez zabawę we wspólne tworzenie opowiadania.
 22. Poszerza słownik  o pojęcie księgarnia.
 23. Uczy się posługiwania pieniędzmi przez zabawę w sklep.
 24. Poznaje zasady zachowania się w księgarni.
 25. Poznaje zasady działania biblioteki: wypożyczanie i oddawanie.
 26. Rozwija umiejętności porządkowania przedmiotów (książek) wg cech (np. wygląd, treść)."Mole książkowe" Dominika Niemiec

Otwieram książkę, jedna chwila
I już jestem w innym świecie.
W wyobraźni staję się piękną królewną
Lub pszczółką skrytą w kwiatków bukiecie.
Każda książka roztacza przede mną
Świat niezwykły, wspaniały.
Z zachwytem pochłaniam każde słowo, zdanie,
Rozdział od deski do deski… czyli cały.
Rodzice doskonale rozumieją
Mój zachwyt nad książkami,
Bo tak jak ja są zwyczajnie
Książkowymi molami!

"Wielkie sprzątanie" Joanna Bernat


W lesie na polanie, dziś ważne zebranie.
Wzięły się zwierzęta za wielkie sprzątanie.

Ref.: Szu-szu-szu! Szu-szu-szu!  Pracujemy ile tchu!
Szu-szu-szu! Szu-szu-szu! Zaraz czysto będzie tu!

Mrówki ze ślimaczkiem sprzątają  pod krzaczkiem,
a żabki  z  wiewiórką w strumyku  za górką.
Ref.: Szu-szu-szu!...

Zbierają sikorki papierki i worki,
a maleńkie muszki butelki i puszki.
Ref.: Szu-szu-szu!...

Kosy pogwizdują i śmieci pakują,
a niedźwiadek z liskiem sortują je wszystkie.
Ref.: Szu-szu-szu!...

A gdy posprzątały, ten list nam wysłały:
"Pamiętajcie dzieci, by w lesie nie śmiecić!"