Fundusze Europejskie

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Zrozumiałem

COOKIES

1. W związku z udostępnianiem zawartości serwisów internetowych strona www.forex-akademia.pl stosuje tzw. cookies, tj. informacje zapisywane przez serwery na urządzeniu końcowym użytkownika, które serwery mogą odczytać przy każdorazowym połączeniu się z tego urządzenia końcowego, może także używać innych technologii o funkcjach podobnych lub tożsamych z cookies. W niniejszym dokumencie, informacje dotyczące cookies mają zastosowanie również do innych podobnych technologii stosowanych w ramach naszych serwisów internetowych. Pliki cookies (tzw. „ciasteczka”) stanowią dane informatyczne, w szczególności pliki tekstowe, które przechowywane są w urządzeniu końcowym użytkownika serwisu internetowego. Cookies zazwyczaj zawierają nazwę domeny serwisu internetowego, z którego pochodzą, czas przechowywania ich na urządzeniu końcowym oraz unikalny numer.

2. Pliki cookies wykorzystywane są w celu:

a) dostosowania zawartości stron serwisów internetowych do preferencji użytkownika oraz optymalizacji korzystania ze stron internetowych; w szczególności pliki te pozwalają rozpoznać urządzenie użytkownika serwisu internetowego i odpowiednio wyświetlić stronę internetową, dostosowaną do jego indywidualnych potrzeb,

b) tworzenia statystyk, które pomagają zrozumieć, w jaki sposób użytkownicy serwisu korzystają ze stron internetowych, co umożliwia ulepszanie ich struktury i zawartości,

c) utrzymania sesji użytkownika serwisu internetowego (po zalogowaniu), dzięki której użytkownik nie musi na każdej podstronie serwisu ponownie wpisywać loginu i hasła,

d) dostarczania użytkownikom treści reklamowych bardziej dostosowanych do ich zainteresowań.

3. W ramach naszych serwisów internetowych możemy stosować następujące rodzaje plików cookies:

a) „niezbędne” pliki cookies, umożliwiające korzystanie z usług dostępnych w ramach serwisu internetowego, np. uwierzytelniające pliki cookies wykorzystywane do usług wymagających uwierzytelniania w ramach serwisu,

b) pliki cookies służące do zapewnienia bezpieczeństwa, np. wykorzystywane do wykrywania nadużyć w zakresie uwierzytelniania w ramach serwisu,

c) pliki cookies, umożliwiające zbieranie informacji o sposobie korzystania ze stron internetowych serwisu,

d) „funkcjonalne” pliki cookies, umożliwiające „zapamiętanie” wybranych przez użytkownika ustawień i personalizację interfejsu użytkownika, np. w zakresie wybranego języka lub regionu, z którego pochodzi użytkownik, rozmiaru czcionki, wyglądu strony internetowej itp.,

e) „reklamowe” pliki cookies, umożliwiające dostarczanie użytkownikom treści reklamowych bardziej dostosowanych do ich zainteresowań.

4. W wielu przypadkach oprogramowanie służące do przeglądania stron internetowych (przeglądarka internetowa) domyślnie dopuszcza przechowywanie plików cookies w urządzeniu końcowym użytkownika. Użytkownicy serwisu mogą dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących plików cookies. Ustawienia te mogą zostać zmienione w szczególności w taki sposób, aby blokować automatyczną obsługę plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej bądź informować o ich każdorazowym zamieszczeniu w urządzeniu użytkownika serwisu internetowego. Szczegółowe informacje o możliwości i sposobach obsługi plików cookies dostępne są w ustawieniach oprogramowania (przeglądarki internetowej). Niedokonanie zmiany ustawień w zakresie cookies oznacza, że będą one zamieszczone w urządzeniu końcowym użytkownika, a tym samym będziemy przechowywać informacje w urządzeniu końcowym użytkownika i uzyskiwać dostęp do tych informacji.

5. Wyłączenie stosowania cookies może spowodować utrudnienia korzystanie z niektórych usług w ramach naszych serwisów internetowych, w szczególności wymagających logowania. Wyłączenie opcji przyjmowania cookies nie powoduje natomiast braku możliwości czytania lub oglądania treści zamieszczanych w serwisie internetowym jaki jest niniejszy Blog z zastrzeżeniem tych, do których dostęp wymaga logowania.

6. Pliki cookies mogą być zamieszczane w urządzeniu końcowym użytkownika serwisu internetowego, a następnie wykorzystywane przez współpracujących z Blogiem reklamodawców, przez firmy badawcze oraz dostawców aplikacji multimedialnych.

Ogłoszenia grupowe

Zamierzenia wychowawczo – dydaktyczne na wrzesień 2020 dla gr. I.

Umiejętności dziecka:
·    Stara się zgodnie bawić z innymi dziećmi
·    Poznaje przedszkole
·    Rozpoznaje swój znaczek
·    Stara się rozpoznawać i nazywać własne uczucia
·    Podaje swoje imię i poznaje imiona dzieci z grupy
·    Słucha krótkich tekstów literackich
·    Odpowiada na proste pytania
·    Opowiada treść obrazków
·    Powtarza proste rymowanki
·    Łączy w pary logicznie pasujące do siebie obrazki
·    Podejmuje próby przeliczania elementów
·    Używa liczebników głównych
·    Rozumie i stosuje pojęcia wielkości: mały – duży
·    Określa położenie przedmiotów w przestrzeni
·    Nazywa i wskazuje części ciała
·    Wykonuje ćwiczenia regulujące oddech
·    Wykonuje prace plastyczne: rysuje, maluje
·    Rozpoznaje i nazywa kolory
·    Buduje z klocków proste konstrukcje
·    Dostrzega zmiany zachodzące w przyrodzie jesienią
·    Rozpoznaje i nazywa wybrane gatunki owoców
·    Rozpoznaje i nazywa wybrane dary jesieni
·    Rozumie, że jedzenie owoców i warzyw jest korzystne dla zdrowia
·    Wie, jak wygląda jeż, zdobywa informacje na jego temat
·    Odczuwa satysfakcję z wykonanej pracy
·    Używa zwrotów grzecznościowych
·    Reaguje na sygnał dźwiękowy
·    Uczestniczy w zabawach ruchowych i rytmicznych

„Z Trampolinkiem do przedszkola”

1.Mamo,tato, a w przedszkolu
jest wesoły Trampolinek.
I dlatego tam przychodzi
dużo chłopców i dziewczynek.

Ref:Z Trampolinkiem tu i tam,
ty go znasz i ja go znam.
Z Trampolinkiem tu i tam, tu i tam.
Z Trampolinkiem tu i tam,
ty go znasz i ja go znam.
Z Trampolinkiem tu i tam, tu i tam.

2.Nasz wesoły Trampolinek
z dziećmi bawi się od rana.
Podskakuje, tańczy, śpiewa,
buzia zawsze roześmiana.

Ref:Z Trampolinkiem...

„Trzy słowa”

Są trzy czarodziejskie słowa
Powiedziała mądra sowa.
Pierwsze słowo DZIĘKUJĘ,
Niech go nigdy nie brakuje.
Drugie słowo Wam ogłoszę,
To magiczne słowo PROSZĘ.
I PRZEPRASZAM – trzecie z nich,
Nie wstydź się używać ich.


ZAPROSZENIE

 

Serdecznie zapraszamy rodziców dzieci z grupy pierwszej

na uroczyste

 

PASOWANIE NA PRZEDSZKOLAKA

 

które odbędzie się

08.11.2017r. (środa)

o godzinie 10.00

(STRÓJ GALOWY)

 

Serdecznie zapraszamy

Panie nauczycielki

oraz

Dyrektor

Przedszkola Miejskiego nr 5

w Działdowie

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

UWAGA !

 

Dnia 30.10.2017r. OD GODZ. 9.00

(PONIEDZIAŁEK)

BĘDĄ WYKONYWANE ZDJĘCIA DZIECI Z GRUPY P