Fundusze Europejskie

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Zrozumiałem

COOKIES

1. W związku z udostępnianiem zawartości serwisów internetowych strona www.forex-akademia.pl stosuje tzw. cookies, tj. informacje zapisywane przez serwery na urządzeniu końcowym użytkownika, które serwery mogą odczytać przy każdorazowym połączeniu się z tego urządzenia końcowego, może także używać innych technologii o funkcjach podobnych lub tożsamych z cookies. W niniejszym dokumencie, informacje dotyczące cookies mają zastosowanie również do innych podobnych technologii stosowanych w ramach naszych serwisów internetowych. Pliki cookies (tzw. „ciasteczka”) stanowią dane informatyczne, w szczególności pliki tekstowe, które przechowywane są w urządzeniu końcowym użytkownika serwisu internetowego. Cookies zazwyczaj zawierają nazwę domeny serwisu internetowego, z którego pochodzą, czas przechowywania ich na urządzeniu końcowym oraz unikalny numer.

2. Pliki cookies wykorzystywane są w celu:

a) dostosowania zawartości stron serwisów internetowych do preferencji użytkownika oraz optymalizacji korzystania ze stron internetowych; w szczególności pliki te pozwalają rozpoznać urządzenie użytkownika serwisu internetowego i odpowiednio wyświetlić stronę internetową, dostosowaną do jego indywidualnych potrzeb,

b) tworzenia statystyk, które pomagają zrozumieć, w jaki sposób użytkownicy serwisu korzystają ze stron internetowych, co umożliwia ulepszanie ich struktury i zawartości,

c) utrzymania sesji użytkownika serwisu internetowego (po zalogowaniu), dzięki której użytkownik nie musi na każdej podstronie serwisu ponownie wpisywać loginu i hasła,

d) dostarczania użytkownikom treści reklamowych bardziej dostosowanych do ich zainteresowań.

3. W ramach naszych serwisów internetowych możemy stosować następujące rodzaje plików cookies:

a) „niezbędne” pliki cookies, umożliwiające korzystanie z usług dostępnych w ramach serwisu internetowego, np. uwierzytelniające pliki cookies wykorzystywane do usług wymagających uwierzytelniania w ramach serwisu,

b) pliki cookies służące do zapewnienia bezpieczeństwa, np. wykorzystywane do wykrywania nadużyć w zakresie uwierzytelniania w ramach serwisu,

c) pliki cookies, umożliwiające zbieranie informacji o sposobie korzystania ze stron internetowych serwisu,

d) „funkcjonalne” pliki cookies, umożliwiające „zapamiętanie” wybranych przez użytkownika ustawień i personalizację interfejsu użytkownika, np. w zakresie wybranego języka lub regionu, z którego pochodzi użytkownik, rozmiaru czcionki, wyglądu strony internetowej itp.,

e) „reklamowe” pliki cookies, umożliwiające dostarczanie użytkownikom treści reklamowych bardziej dostosowanych do ich zainteresowań.

4. W wielu przypadkach oprogramowanie służące do przeglądania stron internetowych (przeglądarka internetowa) domyślnie dopuszcza przechowywanie plików cookies w urządzeniu końcowym użytkownika. Użytkownicy serwisu mogą dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących plików cookies. Ustawienia te mogą zostać zmienione w szczególności w taki sposób, aby blokować automatyczną obsługę plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej bądź informować o ich każdorazowym zamieszczeniu w urządzeniu użytkownika serwisu internetowego. Szczegółowe informacje o możliwości i sposobach obsługi plików cookies dostępne są w ustawieniach oprogramowania (przeglądarki internetowej). Niedokonanie zmiany ustawień w zakresie cookies oznacza, że będą one zamieszczone w urządzeniu końcowym użytkownika, a tym samym będziemy przechowywać informacje w urządzeniu końcowym użytkownika i uzyskiwać dostęp do tych informacji.

5. Wyłączenie stosowania cookies może spowodować utrudnienia korzystanie z niektórych usług w ramach naszych serwisów internetowych, w szczególności wymagających logowania. Wyłączenie opcji przyjmowania cookies nie powoduje natomiast braku możliwości czytania lub oglądania treści zamieszczanych w serwisie internetowym jaki jest niniejszy Blog z zastrzeżeniem tych, do których dostęp wymaga logowania.

6. Pliki cookies mogą być zamieszczane w urządzeniu końcowym użytkownika serwisu internetowego, a następnie wykorzystywane przez współpracujących z Blogiem reklamodawców, przez firmy badawcze oraz dostawców aplikacji multimedialnych.

 
dzieci 3
 

DRODZY RODZICE

      Od września Wasze dzieci będą naszymi Przedszkolakami. Początek roku szkolnego  to bardzo trudny okres dla wielu osób: dla dzieci, rodziców, a także dla nas nauczycieli.

Dla dzieci, bo po raz pierwszy, na poważnie są bez rodziców. W ich życiu zmienia się bardzo dużo, miejsce w którym przebywają większość dnia, jedzenie zwyczaje.
Dla rodziców, bo oddają dziecko w obce ręce, tęsknią za nim i martwią się jak sobie poradzi.
Dla nauczycieli, bo prawie 25 osobową grupę nowych dzieci muszą poznać, zabawić, jak również uspokajać zdenerwowanych rodziców.

    Warto więc od dnia dzisiejszego
·    przyzwyczajać dziecko do krótkich rozstań ( zostawiać pod opieką dziadków, cioci,  sąsiadki, koleżanki), tak aby rozstanie z mamą nie było pierwszym w jego życiu,
·    dążyć do tego, aby mowa dziecka była zrozumiała dla otoczenia,
·    zadbać o to, aby pociecha umiała zadawać pytania, poprosić, upomnieć się o coś, sygnalizować swoje potrzeby fizjologiczne,
·     pozwalać dziecku samodzielnie ubierać się, jeść i korzystać z toalety,

    Mamo i Tato,


·    staraj się wyrobić w dziecku pozytywny stosunek do przedszkola,
·    dużo rozmawiaj z dzieckiem o przedszkolu, poinformuj o tym, co będzie mogło robić,       ale pamiętaj, żeby nie idealizować obrazu przedszkola, tylko przedstawić go w sposób realny.

    Weź udział w spotkaniach adaptacyjnych, które odbędą się:


1.    W dniu 26.08.2020 r. (środa) w godzinach od 15.15 do 16.00 – tylko Rodzice,
2.    W dniu 27.08.2020 r. (czwartek) w godzinach od 10.00 – 11.30 – Rodzice i dzieci  z grupy I,
3.    W dniu 27.08.2020 r. (czwartek) w godzinach od 12.00 – 13.30 – Rodzice i dzieci  z grupy II,
4.    W dniu 28.08.2020 r. (piątek) w godzinach od 10.00 – 11.30 – Rodzice i dzieci z grupy II,
5.    W dniu 28.08.2020 r. (piątek) w godzinach od 11.30 do 13.30 – Rodzice i dzieci z grupy I.


O przydziale dziecka do danej grupy I lub II dowiedzą się Państwo  na spotkaniu organizacyjnym w dniu 26 sierpnia 2020 roku (środa).

            Prosimy o przyniesienie dzieciom obuwia na zmianę, łatwego do zdejmowania i ubierania oraz obuwia na zmianę dla opiekuna/rodzica będącego z dzieckiem na zajęciach adaptacyjnych.             
 Ponadto proszę Was drodzy Rodzice o zachowanie wszelkich środków ostrożności –  na spotkania adaptacyjne proszę zabrać ze sobą ( osłonę ust i nosa, rękawiczki jednorazowe – zgodnie z wytycznymi Głównego Inspektora Sanitarnego z dnia 02 lipca 2020 roku).  Podczas trwania dni adaptacyjnych nie zostawiamy dzieci samych w przedszkolu.

Drogi Rodzicu!!!!
·    Okazuj radość z tego powodu, że dziecko idzie do przedszkola. Dziecko doskonale potrafi poznać Twoje wątpliwości i niepokoje. Jeśli będziesz je okazywać w obecności dziecka, przekażesz mu własne lęki.
·    Pamiętaj o krótkim pożegnaniu. Nie powinno się ono odbywać w atmosferze pośpiechu. Powinno być czułym, lecz stanowczym gestem: uśmiech, buziak, pa-pa.
·    Nie obiecuj dziecku nagrody za to, że pójdzie i zostanie w przedszkolu.
·    Nie zabieraj dziecka z powrotem do domu, gdy płacze przy rozstaniu. Gdy raz ulegniesz, potem będzie jeszcze trudniej, a dziecko będzie oczekiwało, że następnym razem również łzami wymusi kolejny powrót do domu.
·    Jeśli jest Ci trudno rozstać się z dzieckiem, przez pierwsze dni poproś drugiego rodzica, babcię, dziadka, ciocię o przyprowadzenie dziecka do przedszkola.
·    Stopniowo wydłużaj czas pobytu dziecka w przedszkolu. Przez pierwsze kilka dni odbieraj dziecko po 4-5 godzinach, ponieważ ma ono inne poczucie czasu i czas przebywania poza domem wydaje mu się dłuższy niż jest w rzeczywistości.
·    Odbieraj dziecko z przedszkola o ustalonej porze. Zawsze dotrzymuj słowa – dzięki temu dziecko będzie miało poczucie bezpieczeństwa.
·    Nie pytaj: „ Jak minął Ci dzień w przedszkolu?”, „Dużo płakałeś?”, „Co jadłeś?”
·    Zapytaj raczej: „W co się bawiłeś?”, „Jak nazywa się Twój kolega?”. Jeśli dziecko nie ma ochoty opowiadać o przedszkolu, nie zmuszaj go. Przyjdzie moment, że samo będzie miało potrzebę podzielić się swoimi wrażeniami. Skup się wtedy w rozmowie na jego nastroju, relacjach z dziećmi z grupy, czy wspólnej zabawie.
·    Podejmuj współpracę z nauczycielem. Zasadą jej działania powinno być wzajemne zaufanie. Zgłaszaj się do nauczyciela ze swoimi  rozterkami czy pytaniami odnośnie funkcjonowania dziecka. Nauczyciel, jest osobą, która bezpośrednio obserwuje Twoje dziecko w grupie przedszkolnej, dlatego z pewnością szybo rozwieje niepotrzebne wątpliwości czy wspomoże radą.

    Mamy nadzieję, że rady, które Państwu przekazaliśmy pomogą Waszym dzieciom  w łatwiejszym wejściu w nowy etap życia! Życzymy Wam Rodzice dużo cierpliwości i odwagi, a Dzieciom samych radosnych chwil w naszym przedszkolu.

     O tym co dziecko powinno zabrać ze sobą do przedszkola od 01 września poinformujemy na spotkaniu organizacyjnym.

                                                                                  Z poważaniem
                                                                                    Sylwia Agata Lipka-Pławska

 


 

Serdecznie zapraszamy dzieci do 18 r.ż. na bezpłatne przeglądy, leczenie oraz zabiegi z zakresu profilaktyki stomatologicznej. Program finansowany w ramach NFZ oraz współpracy z Ministerstwem Zdrowia.
Rejestracja telefoniczna: 734 198 408

 


 

OŚWIADCZENIE RODZICÓW/OPIEKUNÓW PRAWNYCH