Fundusze Europejskie

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Zrozumiałem

COOKIES

1. W związku z udostępnianiem zawartości serwisów internetowych strona www.forex-akademia.pl stosuje tzw. cookies, tj. informacje zapisywane przez serwery na urządzeniu końcowym użytkownika, które serwery mogą odczytać przy każdorazowym połączeniu się z tego urządzenia końcowego, może także używać innych technologii o funkcjach podobnych lub tożsamych z cookies. W niniejszym dokumencie, informacje dotyczące cookies mają zastosowanie również do innych podobnych technologii stosowanych w ramach naszych serwisów internetowych. Pliki cookies (tzw. „ciasteczka”) stanowią dane informatyczne, w szczególności pliki tekstowe, które przechowywane są w urządzeniu końcowym użytkownika serwisu internetowego. Cookies zazwyczaj zawierają nazwę domeny serwisu internetowego, z którego pochodzą, czas przechowywania ich na urządzeniu końcowym oraz unikalny numer.

2. Pliki cookies wykorzystywane są w celu:

a) dostosowania zawartości stron serwisów internetowych do preferencji użytkownika oraz optymalizacji korzystania ze stron internetowych; w szczególności pliki te pozwalają rozpoznać urządzenie użytkownika serwisu internetowego i odpowiednio wyświetlić stronę internetową, dostosowaną do jego indywidualnych potrzeb,

b) tworzenia statystyk, które pomagają zrozumieć, w jaki sposób użytkownicy serwisu korzystają ze stron internetowych, co umożliwia ulepszanie ich struktury i zawartości,

c) utrzymania sesji użytkownika serwisu internetowego (po zalogowaniu), dzięki której użytkownik nie musi na każdej podstronie serwisu ponownie wpisywać loginu i hasła,

d) dostarczania użytkownikom treści reklamowych bardziej dostosowanych do ich zainteresowań.

3. W ramach naszych serwisów internetowych możemy stosować następujące rodzaje plików cookies:

a) „niezbędne” pliki cookies, umożliwiające korzystanie z usług dostępnych w ramach serwisu internetowego, np. uwierzytelniające pliki cookies wykorzystywane do usług wymagających uwierzytelniania w ramach serwisu,

b) pliki cookies służące do zapewnienia bezpieczeństwa, np. wykorzystywane do wykrywania nadużyć w zakresie uwierzytelniania w ramach serwisu,

c) pliki cookies, umożliwiające zbieranie informacji o sposobie korzystania ze stron internetowych serwisu,

d) „funkcjonalne” pliki cookies, umożliwiające „zapamiętanie” wybranych przez użytkownika ustawień i personalizację interfejsu użytkownika, np. w zakresie wybranego języka lub regionu, z którego pochodzi użytkownik, rozmiaru czcionki, wyglądu strony internetowej itp.,

e) „reklamowe” pliki cookies, umożliwiające dostarczanie użytkownikom treści reklamowych bardziej dostosowanych do ich zainteresowań.

4. W wielu przypadkach oprogramowanie służące do przeglądania stron internetowych (przeglądarka internetowa) domyślnie dopuszcza przechowywanie plików cookies w urządzeniu końcowym użytkownika. Użytkownicy serwisu mogą dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących plików cookies. Ustawienia te mogą zostać zmienione w szczególności w taki sposób, aby blokować automatyczną obsługę plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej bądź informować o ich każdorazowym zamieszczeniu w urządzeniu użytkownika serwisu internetowego. Szczegółowe informacje o możliwości i sposobach obsługi plików cookies dostępne są w ustawieniach oprogramowania (przeglądarki internetowej). Niedokonanie zmiany ustawień w zakresie cookies oznacza, że będą one zamieszczone w urządzeniu końcowym użytkownika, a tym samym będziemy przechowywać informacje w urządzeniu końcowym użytkownika i uzyskiwać dostęp do tych informacji.

5. Wyłączenie stosowania cookies może spowodować utrudnienia korzystanie z niektórych usług w ramach naszych serwisów internetowych, w szczególności wymagających logowania. Wyłączenie opcji przyjmowania cookies nie powoduje natomiast braku możliwości czytania lub oglądania treści zamieszczanych w serwisie internetowym jaki jest niniejszy Blog z zastrzeżeniem tych, do których dostęp wymaga logowania.

6. Pliki cookies mogą być zamieszczane w urządzeniu końcowym użytkownika serwisu internetowego, a następnie wykorzystywane przez współpracujących z Blogiem reklamodawców, przez firmy badawcze oraz dostawców aplikacji multimedialnych.

Ogłoszenia grupowe grupa 6
Zamierzenia wychowawczo – dydaktyczne dla dzieci 5 – letnich w miesiącu wrześniu 2020:

-    stwarzanie sprzyjających warunków do wspólnej i zgodnej zabawy,
-    doskonalenie umiejętności wypowiadania się i określania własnych potrzeb,
-    kształtowanie poczucia przynależności do grupy rówieśniczej,
-    określanie norm i zasad obowiązujących w przedszkolu,
-    wdrażanie do uważnego słuchania tekstów literackich,
-    rozwijanie zdolności manualnych,
-    rozwijanie wyobraźni i ekspresji plastycznej i ruchowej,
-    budzenie poczucia odpowiedzialności i satysfakcji z wykonywanej pracy
-    rozbudzanie ciekawości poznawczej,
-    wspieranie aktywności i samodzielności,
-    rozwijanie logicznego myślenia,
-    utrwalanie nawyku odkładania zabawek na miejsce i porządkowanie miejsca pracy,
-    utrwalenie kształtu i charakterystycznych cech podstawowych figur geometrycznych,
-    rozwijanie aparatu głosowego,
-    rozwijanie wyobraźni słuchowej,
-    wyrabianie szacunku do osób najbliższych,
-    wyzwalanie kreatywnej postawy,
-    kształtowanie analizy sylabowej,
-    rozpoznawanie i nazywanie różnych stanów emocjonalnych,
-    kształtowanie umiejętności wyrażania różnych stanów emocjonalnych w sposób społecznie akceptowany,
-    wzbudzanie refleksji nad własnymi uczuciami,
-    wzbudzanie postawy empatii,
-    pobudzanie spontanicznej aktywności muzycznej,
-    zapoznanie z literą A, O,
-    ćwiczenia słuchu fonematycznego,
-    kształtowanie świadomości przemijania czasu – występowania pór roku,
-    utrwalenie nazwy miesiąca swoich urodzin i określania występującej wówczas pory roku,
-    zapoznanie z cyfrą 1,
-    kształtowanie orientacji w schemacie własnego ciała i w przestrzeni,
-    doskonalenie umiejętności rozpoznawania pór roku po charakterystycznych zmianach zachodzących w przyrodzie,
-    doskonalenie przeliczania elementów zbioru,
-    wzbogacenie słownictwa o wyrazy związane z wyposażeniem sklepu,
-    rozwijanie współpracy z w parach i w małych grupach.

„Literka A”

A kto siedzi na dywanie? – to literka na nas zerka.
Zwykle bardzo zabiegana i na nogach już od rana.
Ala, Antek i Agnieszka –
W tych imionach mieszka.
Teraz sobie odpoczywa ...
A jak ona się nazywa?

„Co jest jedno?” A. Kolnakowska

W górze świeci jedno słońce.
Kij z kolei ma dwa końce.
Jeden księżyc Ziemia ma.
(Mars na przykład ma ich dwa).
Jedna mama, jeden tata,
Ktoś też ma jednego brata:
Bo ja jedną siostrę mam.
Ty masz ile? Powiedz nam.