Fundusze Europejskie

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Zrozumiałem

COOKIES

1. W związku z udostępnianiem zawartości serwisów internetowych strona www.forex-akademia.pl stosuje tzw. cookies, tj. informacje zapisywane przez serwery na urządzeniu końcowym użytkownika, które serwery mogą odczytać przy każdorazowym połączeniu się z tego urządzenia końcowego, może także używać innych technologii o funkcjach podobnych lub tożsamych z cookies. W niniejszym dokumencie, informacje dotyczące cookies mają zastosowanie również do innych podobnych technologii stosowanych w ramach naszych serwisów internetowych. Pliki cookies (tzw. „ciasteczka”) stanowią dane informatyczne, w szczególności pliki tekstowe, które przechowywane są w urządzeniu końcowym użytkownika serwisu internetowego. Cookies zazwyczaj zawierają nazwę domeny serwisu internetowego, z którego pochodzą, czas przechowywania ich na urządzeniu końcowym oraz unikalny numer.

2. Pliki cookies wykorzystywane są w celu:

a) dostosowania zawartości stron serwisów internetowych do preferencji użytkownika oraz optymalizacji korzystania ze stron internetowych; w szczególności pliki te pozwalają rozpoznać urządzenie użytkownika serwisu internetowego i odpowiednio wyświetlić stronę internetową, dostosowaną do jego indywidualnych potrzeb,

b) tworzenia statystyk, które pomagają zrozumieć, w jaki sposób użytkownicy serwisu korzystają ze stron internetowych, co umożliwia ulepszanie ich struktury i zawartości,

c) utrzymania sesji użytkownika serwisu internetowego (po zalogowaniu), dzięki której użytkownik nie musi na każdej podstronie serwisu ponownie wpisywać loginu i hasła,

d) dostarczania użytkownikom treści reklamowych bardziej dostosowanych do ich zainteresowań.

3. W ramach naszych serwisów internetowych możemy stosować następujące rodzaje plików cookies:

a) „niezbędne” pliki cookies, umożliwiające korzystanie z usług dostępnych w ramach serwisu internetowego, np. uwierzytelniające pliki cookies wykorzystywane do usług wymagających uwierzytelniania w ramach serwisu,

b) pliki cookies służące do zapewnienia bezpieczeństwa, np. wykorzystywane do wykrywania nadużyć w zakresie uwierzytelniania w ramach serwisu,

c) pliki cookies, umożliwiające zbieranie informacji o sposobie korzystania ze stron internetowych serwisu,

d) „funkcjonalne” pliki cookies, umożliwiające „zapamiętanie” wybranych przez użytkownika ustawień i personalizację interfejsu użytkownika, np. w zakresie wybranego języka lub regionu, z którego pochodzi użytkownik, rozmiaru czcionki, wyglądu strony internetowej itp.,

e) „reklamowe” pliki cookies, umożliwiające dostarczanie użytkownikom treści reklamowych bardziej dostosowanych do ich zainteresowań.

4. W wielu przypadkach oprogramowanie służące do przeglądania stron internetowych (przeglądarka internetowa) domyślnie dopuszcza przechowywanie plików cookies w urządzeniu końcowym użytkownika. Użytkownicy serwisu mogą dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących plików cookies. Ustawienia te mogą zostać zmienione w szczególności w taki sposób, aby blokować automatyczną obsługę plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej bądź informować o ich każdorazowym zamieszczeniu w urządzeniu użytkownika serwisu internetowego. Szczegółowe informacje o możliwości i sposobach obsługi plików cookies dostępne są w ustawieniach oprogramowania (przeglądarki internetowej). Niedokonanie zmiany ustawień w zakresie cookies oznacza, że będą one zamieszczone w urządzeniu końcowym użytkownika, a tym samym będziemy przechowywać informacje w urządzeniu końcowym użytkownika i uzyskiwać dostęp do tych informacji.

5. Wyłączenie stosowania cookies może spowodować utrudnienia korzystanie z niektórych usług w ramach naszych serwisów internetowych, w szczególności wymagających logowania. Wyłączenie opcji przyjmowania cookies nie powoduje natomiast braku możliwości czytania lub oglądania treści zamieszczanych w serwisie internetowym jaki jest niniejszy Blog z zastrzeżeniem tych, do których dostęp wymaga logowania.

6. Pliki cookies mogą być zamieszczane w urządzeniu końcowym użytkownika serwisu internetowego, a następnie wykorzystywane przez współpracujących z Blogiem reklamodawców, przez firmy badawcze oraz dostawców aplikacji multimedialnych.

6-latki Motylki

 

Zamierzenia wychowawczo – dydaktyczne realizowane w gr. V w miesiącu wrześniu

1. Zapoznanie dzieci z nową salą przedszkolną (salą zabaw, łazienką, zabawkami, klockami).
2. Wspólne ustalenie zasad panujących w przedszkolu.
3. Utrwalenie imion kolegów i koleżanek z grupy.
4. Wdrażanie dzieci do zgodnej zabawy z rówieśnikami.
5. Uświadomienie dzieciom, że w różnych sytuacjach odczuwamy różne emocje i wrażanie do bezpiecznego wyrażania ich.
6. Budowanie poczucia tożsamości indywidualnej i grupowej, m.in. poprzez określanie uczuć własnych i innych osób.
7. Rozwijanie umiejętności budowania dobrych relacji w grupie np. poprzez okazywanie życzliwości w codziennych sytuacjach.
8. Budowanie poczucia tożsamości i przynależności do wspólnoty m. in. Poprzez dzielenie się z innymi opowieściami o swoich przygodach i przeżyciach.
9. Budowanie poczucia bezpieczeństwa i odpowiedzialności m.in. poprzez identyfikowanie właściwego i niewłaściwego zachowania w różnych miejscach np. na placu zabaw, w górach, nad morzem, nad jeziorem, w lesie.
10. Zapoznanie z wyjątkowymi miejscami w Polsce, w których dzieci spędzały wakacje.
11.  Zapoznanie dzieci z przepisami ruchu drogowego.
12. Budowanie poczucia bezpieczeństwa i odpowiedzialności m.in. poprzez zapamiętywanie numerów alarmowych i omówienie przykładowych sytuacji korzystania z nich, identyfikowanie właściwego i niewłaściwego zachowania na ulicy.

Literatura

„Nie jesteśmy tacy sami”
Marcin Przewoźnik

Wszyscy mamy głowy, włosy,
Ręce, nogi, oczy, nosy.
Uszy, zęby... czy faktycznie
Wyglądamy identycznie?
Ależ skądże! O co chodzi?
Każdy z nas się inny rodzi!
Umie, lubi to lub owo.
Każdy inny – daję słowo!
Od natury mamy w darze
Różny wzrost i inne twarze.
Barwy oczu, kolor włosów
Nawet inne dźwięki głosów.
Więc pomylić nas – nie sposób!„Pamiątki z wakacji”  - sł. U. Poitrowska, m. M. Melnicka – Sypko

Skąd te śmiechy, skąd te piski?
To plecaki i walizki
Zgromadziły się na stacji,
Bo już wracać czas z wakacji.
Były w górach i nad morzem,
Żeglowały po jeziorze,
Odwiedziły każdy kątek,
Teraz wiozą moc pamiątek.
      Ref.: Muszelki, bursztyny,
               Z kory łódeczki,
               Śmieszne kubeczki.
               Latawce bez sznurka,
               Wędki składane,
               Koszulki ze zdjęciem,
               Piłki dmuchane.
Wszyscy dobrze wiedzą o tym,
Że najmilsze są powroty.
A radości więcej mamy,
Gdy jedziemy z pamiątkami.
Położymy je w szufladach,
Będą chętnie opowiadać
O słoneczku, plaż, lesie,
Kiedy przyjedzie słotna jesień.