Fundusze Europejskie

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Zrozumiałem

COOKIES

1. W związku z udostępnianiem zawartości serwisów internetowych strona www.forex-akademia.pl stosuje tzw. cookies, tj. informacje zapisywane przez serwery na urządzeniu końcowym użytkownika, które serwery mogą odczytać przy każdorazowym połączeniu się z tego urządzenia końcowego, może także używać innych technologii o funkcjach podobnych lub tożsamych z cookies. W niniejszym dokumencie, informacje dotyczące cookies mają zastosowanie również do innych podobnych technologii stosowanych w ramach naszych serwisów internetowych. Pliki cookies (tzw. „ciasteczka”) stanowią dane informatyczne, w szczególności pliki tekstowe, które przechowywane są w urządzeniu końcowym użytkownika serwisu internetowego. Cookies zazwyczaj zawierają nazwę domeny serwisu internetowego, z którego pochodzą, czas przechowywania ich na urządzeniu końcowym oraz unikalny numer.

2. Pliki cookies wykorzystywane są w celu:

a) dostosowania zawartości stron serwisów internetowych do preferencji użytkownika oraz optymalizacji korzystania ze stron internetowych; w szczególności pliki te pozwalają rozpoznać urządzenie użytkownika serwisu internetowego i odpowiednio wyświetlić stronę internetową, dostosowaną do jego indywidualnych potrzeb,

b) tworzenia statystyk, które pomagają zrozumieć, w jaki sposób użytkownicy serwisu korzystają ze stron internetowych, co umożliwia ulepszanie ich struktury i zawartości,

c) utrzymania sesji użytkownika serwisu internetowego (po zalogowaniu), dzięki której użytkownik nie musi na każdej podstronie serwisu ponownie wpisywać loginu i hasła,

d) dostarczania użytkownikom treści reklamowych bardziej dostosowanych do ich zainteresowań.

3. W ramach naszych serwisów internetowych możemy stosować następujące rodzaje plików cookies:

a) „niezbędne” pliki cookies, umożliwiające korzystanie z usług dostępnych w ramach serwisu internetowego, np. uwierzytelniające pliki cookies wykorzystywane do usług wymagających uwierzytelniania w ramach serwisu,

b) pliki cookies służące do zapewnienia bezpieczeństwa, np. wykorzystywane do wykrywania nadużyć w zakresie uwierzytelniania w ramach serwisu,

c) pliki cookies, umożliwiające zbieranie informacji o sposobie korzystania ze stron internetowych serwisu,

d) „funkcjonalne” pliki cookies, umożliwiające „zapamiętanie” wybranych przez użytkownika ustawień i personalizację interfejsu użytkownika, np. w zakresie wybranego języka lub regionu, z którego pochodzi użytkownik, rozmiaru czcionki, wyglądu strony internetowej itp.,

e) „reklamowe” pliki cookies, umożliwiające dostarczanie użytkownikom treści reklamowych bardziej dostosowanych do ich zainteresowań.

4. W wielu przypadkach oprogramowanie służące do przeglądania stron internetowych (przeglądarka internetowa) domyślnie dopuszcza przechowywanie plików cookies w urządzeniu końcowym użytkownika. Użytkownicy serwisu mogą dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących plików cookies. Ustawienia te mogą zostać zmienione w szczególności w taki sposób, aby blokować automatyczną obsługę plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej bądź informować o ich każdorazowym zamieszczeniu w urządzeniu użytkownika serwisu internetowego. Szczegółowe informacje o możliwości i sposobach obsługi plików cookies dostępne są w ustawieniach oprogramowania (przeglądarki internetowej). Niedokonanie zmiany ustawień w zakresie cookies oznacza, że będą one zamieszczone w urządzeniu końcowym użytkownika, a tym samym będziemy przechowywać informacje w urządzeniu końcowym użytkownika i uzyskiwać dostęp do tych informacji.

5. Wyłączenie stosowania cookies może spowodować utrudnienia korzystanie z niektórych usług w ramach naszych serwisów internetowych, w szczególności wymagających logowania. Wyłączenie opcji przyjmowania cookies nie powoduje natomiast braku możliwości czytania lub oglądania treści zamieszczanych w serwisie internetowym jaki jest niniejszy Blog z zastrzeżeniem tych, do których dostęp wymaga logowania.

6. Pliki cookies mogą być zamieszczane w urządzeniu końcowym użytkownika serwisu internetowego, a następnie wykorzystywane przez współpracujących z Blogiem reklamodawców, przez firmy badawcze oraz dostawców aplikacji multimedialnych.

Historia przedszkola

             Latem 1983r. zostało otwarte Państwowe Przedszkole nr 5 w Działdowie zatem jego historia liczy 35 lat. Położone jest ono w centrum miasta przy ulicy Karłowicza 3 z dala od ruchu i hałasu ulicznego. W parterowym, wolnostojącym budynku mieściło się 5 nowoczesnych, doskonale wyposażonych i przyjaznych dzieciom sal zabaw, do których przylegają łazienki dostosowane do wieku i wzrostu dzieci.
1

 

2


Pierwszym dyrektorem tej placówki została Pani Krystyna Weitz, która sprawowała tę funkcję do roku 1995.
4

w

ppp


             Od  roku 1995 d0 2014 dyrektorem przedszkola była Pani Elżbieta Łuczak.
7
            A od roku 2014 funkcję tę pełni Pani Sylwia Agata Lipka – Pławska.
sylwia agata lipka p awska dyrektor
    Pierwsza kadra zatrudniona w przedszkolu:
5

     i następna
6
     Kolejni Dyrektorzy dbali o doskonalenie Kadry przedszkola dlatego też organizowali spotkania autorskie, konferencje metodyczne i warsztaty podnoszące i rozszerzające kwalifikacje nauczycieli.
9
            Dzieci mogły bawić się i uczyć poprzez udział w teatrzykach w wykonaniu profesjonalnych aktorów, których gościły w przedszkolu, jak również podczas wycieczek do teatru w Olsztynie oraz występach muzyków zarówno uczniów ze szkoły muzycznej jak i artystów z Filharmonii Warmińsko – Mazurskiej.

 


dsc 0776

DSC 1033

DSC 2969


         Od początku istnienia przedszkola tradycją jest organizowanie corocznych spotkań z Mikołajem, Balu Karnawałowego, Dnia Babci i Dziadka, Dnia Mamy i Taty, Dnia Dziecka, a od ostatnich kilku lat organizowany jest Festyn Rodzinny z udziałem zaproszonych gości.

DSC 0342

DSC 0439

DSC 0833

dsc 0722

DSC 0988


          Do tradycji przedszkola weszły także imprezy jak: Dzień Sportu, udział w różnych konkursach wiedzy i piosenki. Od trzech lat placówka jest organizatorem „Festiwalu tańca”.
20

21

22

47

48

DSC 0455

DSC 1824
       Ponadto placówka bierze czynny udział w różnych akcjach np. „Góra grosza”, „Pomagamy braciom mniejszym”, „Szlachetna Paczka” , „Nakrętka”itp.
DSC 1588
        Oprócz konkursów warte podkreślenia były organizowane spotkania dzieci z osobami wykonującymi ważne i interesujące zawody, np.: coroczny cykl spotkań na komendzie i w przedszkolu, dawniej z milicjantem obecnie z policjantem, spotkania ze strażakami, a także spotkania z żołnierzami, leśnikiem itp.
10

11

12

13

14


Zadbano również o ogród przedszkolny, stanęły w nim drewniane zestawy do zabaw ruchowych, piaskownice.

DSC 1818

DSC 1821

DSC 1814

Uroczyście obchodziliśmy jubileusz 20 lecia istnienia placówki.

51

52

53


 Na trzydzieste urodziny otrzymaliśmy od Pana Burmistrza Bronisława Mazurkiewicza karuzelę i skałkę wspinaczkową.


 W sierpniu 2017 roku otwarte zostało nowe skrzydło przedszkola, w którym mieszczą się 3 dodatkowe oddziały przedszkolne dla 75 dzieci, pokój nauczycielski, pokój do terapii logopedycznej, integracji sensorycznej oraz sala dla dzieci z deficytami rozwojowymi.
Otwarcia dokonał Pan Burmistrz Grzegorz Mrowiński, Przewodniczący Rady Miasta Romuald Remiszewski oraz Dyrektor przedszkola Pani Sylwia Agata Lipka – Pławska.
DSC 1113

DSC 1838

DSC 1840

DSC 1844

DSC 1847

DSC 1849
Przedszkole od lat oferuje dzieciom szeroką ofertę zajęć dodatkowych z których korzysta duża ilość dzieci.
Przez miniony czas-35 lat - dzieci, jak i rodzice doświadczały tu wiele wspaniałych chwil w rodzinnej atmosferze.
Obecnie pielęgnujemy te tradycje wzbogacając ofertę edukacyjną dużą dawką miłości do każdego dziecka.